Yükseltilmiş zemin

Modern yaşam, artan elektronik aletlerin kablolarının meydana getirdiği kötü görüntüyü saklayan bir sistem ihtiyacı doğurmuştur. Bu ihtiyacı tamamıyla karşılayabilen "Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri" kalitesinde sizlere sunulmuştur.


"Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri" tüm kablolarınızı, elektrik bağlantılarınızı ve hatta hava kanallarınızı tamamıyla saklarken, aynı zamanda tümüne kolay bir ulaşım ile ofisinizin profesyonel ve temiz bir görüntüye sahip olmasını da sağlar. Yükseltilmiş döşeme sisteminin amacı, tüm servis hizmetlerinin bina içinde istenilen doğrultularda dolaşımını sağlayacak servis hacmini zeminde oluşturmaktır. Bu şekilde yerlerinin değiştirilmesi büyük maliyete ve işçiliğe mal olan sabit duvarlara ve döşemeye gömülen kablolara gerek kalmadan tüm bu sorunlar esneklik kavramı içinde çözülecek ve kullanıcı, gereken durumlarda kolaylıkla döşeme altına müdahale edebilecektir.


yükseltilmiş döşeme sistemi, farklı yük dayanımlarına sahip galvanize çelik alt yapı elemanları, 600 x 600 mm ebatlarında,
30 mm kalınlığında, yüksek yoğunluklu paneller ve kullanılacak mekanın ihtiyacına göre pek çok alternatifin bulunduğu kaplama malzemelerinden oluşmaktadır.


Kullanım Alanları

* Ofisler
* Sistem odaları (bankalar, şirketler, fabrikalar vb.)
* Kontrol odaları (barajlar, elektrik santralleri vb.)
* Sinyalizasyon odaları (metro sistemleri)
* Bilgisayar odaları (eğitim kurumları, internet kafeler vb.)
* Sürekli modifikasyon ve değişiklik yapılması gerekli yerler (fuar alanları, showroomlar, vitrinler vb.)
* Yükseltilmiş yer döşemesi uygulamaları ile mimar ve mühendisler sadece tasarımı sınırlayan unsurlardan kurtulmakla kalmayıp, çeşitli üst yüzey kaplama seçenekleriyle daha geniş olanaklara kavuşmaktadırlar.


Avantajları

* Tasarımda esneklik
* Modüler yapı
* Yüzey kaplamalarında çeşitlilik imkanı
* Tasarım ve plan değiştirme kolaylığı
* Tesisat sistemleri için gerekli servis hacmi
* Sisteme ulaşma kolaylığı
* Farklı yüksekliklerde alt yapı sistemleri
* Montaj kolaylığı
* Yüksek yük dayanımı
* Statik elektriği deşarj imkanı